Betöltés...
Március 26-tól az újságárusoknál az Offline Magazin 101. száma érdekes interjúkkal, cikkekkel (Dézsi Gergő, Rune Glifberg, Nathan Williams, MC DC és még sokan mások), és az elmaradhatatlan matrica és divat melléklettel.
Ízelítő a tartalomból:
Dézsi Gergely
Ismeritek Droopy Dee-t, a detektív rajzfilmkutyát? Hát nekem mindig Droopy jut eszembe Dezsiről. Ahogy áll a droppon, sapkával a fejében, majd elindul azt hihetetlen flegmasággal, bead valami eszetlen trükköt, mondjuk egy gazella flipet, vagy valami flippes tailslide-os bigspineset. Néha Droopy, amikor úgy látszik, épp majd’ meghal a közömbösségtől, kinéz a nézőre és szenvtelenül azt mondja: „I'm happy.”
És tudjátok meg, hogy Dezsi, Simicz Áron első számú szolgája, nem kell hogy mondja: „Boldog vagyok”, mert olyankor boldog, olyankor él, ha deszkán áll. Vegyétek úgy, hogy amikor Dézsi deszkázik, folyamatosan a boldogság érzése tölti el. És tök jó neki, mert ezek szerint élete több mint felében boldog volt – talán az elmúlt telet leszámítva.
Rune Glifberg
Egyszer találkoztam Rune Glifberggel személyesen, épp Koppenhágában, ahonnan ő való. Az egyik skateshopban találtam egy szórólapot, amin a következő állt:
„Rune G. presents: Scandinavian Open Tribute & Free Albert session.”
A verseny főszervezőjét, Albertet állítólagos drogügyletei miatt lecsukták, emiatt elmaradt a Skandináv Open. A parti Koppenhága Christiania nevű részén – ez a város önálló kommunája –, a Wonderland Bowlban volt. Rune mellett zenélt még Nicky Guerrero és feltűnt Frank Hirata is. Felejthetetlen élmény volt, naná, hogy ezzel kezdtem az interjút!
Nathan Williams interjú
Nathan Williams pár éve számít a street egyik legjobb mozgású, legstílusosabb és leglazább arcának, aki Dakota Roche, Garrett Reynolds, Sean Sexton és mások mellett hamar kivívta magának a BMX-es világ elismerését. A street fokozatos térhódításával és ütős videórészeinek köszönhetően egyre több figyelem irányul rá, pedig még mindig nagyon fiatal. Mosolygós, motivált, szerencsés és elhivatott - mi kell még?
MC DC
Aki otthonosan mozog a magyar hiphopban, néhány hónappal ezelőtt ismerős arccal találkozhatott az egyik országos kereskedelmi tévécsatorna tehetségkutató műsorában. Veres Robit MC DC néven ismerhettük azelőtt, az úgynevezett népesség méreteihez képest szinte maroknyian. Most meg már egy egész ország vágja, ki ez a mosolygós, jó kedélyű csávó, aki bármikor és bármiről képes rímekben beszélni, megnevettetve vagy épp elgondolkodtatva a nb. hallgatóságot. DC igazi freestyle-rekorder, számos szabadstílusú verseny győztese, a bulvár szóhasználatával: igazi kiscsillag. Most már rádiós és tévés is, és hát híresség is (magyarul: celeb). Szerencsére a jó fajtából. Története azt is példázza, hogyan győzi le a tehetség az előítéleteket. Villáminterjú Veres Robival.
Bronzpool
Na, talán a magyar gördeszkázás ezzel a létesítménnyel a pattintott kőkorszakból átlépett a bronzkorba. Van végre egy olyan pálya, ahova bátran mehet demózni még Daewon Song is. Persze magántőkéből. Mert arra aztán várhatunk, hogy közpénzből ilyet építsenek. Hát, az első apakorba lépett gördeszkás generáció tagjai a gyerekek mellé összedobtak még egy gyereket, a Bronzöntő Poolt. Csak kitartsanak ezek az apák!
Real Street
Real street. Már a neve is úgy hangzik, mint valami városi valóságshow, ahol csak a legerősebb éli túl a rá váró veszélyeket, pedig csak a BMX-ezés egyik leginkább előrenyomuló irányzatáról van szó. A lényeg, hogy az utca adta lehetőségeket kihasználd, légy kreatív, bevállalós, és láss meg minden lehetőséget.
A street - mint a BMX-ezés maga - számtalan lehetőséget rejt, melyeket mindenki temperamentumának megfelelően használhat ki. Magyarország legjobb real streetesei közül három, gyökeresen eltérő stílusú BMX-est választottam ki, akik megmutatták és elmondták, mennyire sokszínű lehet ez az ágazat, a "szegény ember skateparkja".